pokrycie-dobra-kosztuje-proteza-uda-otto-bock-kolano-3r92-pneumatyczne-kończyn-warszawa-konstancin-grodzisk

Proteza modularna uda - program Aktywny samorząd

Pan Karol trafił ze swoim problemem do naszego zakładu ok. 7 lat temu. Protezę wykonał “blisko domu” niestety była to jedyna zaleta. Lej protezowy był wykonany nieprofesjonalnie, brakowało w nim zachowania podstawowych reguł dot. sztuki wykonania leja protezy nogi. Odstający, niedopasowany, źle zamontowany lej protezowy ocierał kikut i uniemożliwiał korzystanie z pozostałych części protezy (chodzenie). 

 

 

dobra-kosztuje-proteza-uda-otto-bock-kolano-3r92-pneumatyczne-kończyn-warszawa-konstancin-grodzisk

Bez dobrze wykonanego leja, reszta części protezy choćby były to elementy za kilkaset tysięcy złotych, nie będzie miała dla nas żadnej wartości

Zdecydowaliśmy się na wymianę leja protezowego Pana Karola. Zastosowaliśmy konwencjonalną technikę odlewu gipsowego, dla poboru miary. Wykonaliśmy lej podciśnieniowy (trzymający się na zassanie). Wykonany profesjonalnie anatomiczny kształt leja protezowego typu MAS, pozwolił korzystać z protezy od rana do wieczora a uwolniony mięsień pośladkowy umożliwił wygodniejsze siedzenie na twardych powierzchniach. Obtarcia zostały wyeliminowane. 

proteza-uda-otto-bock-kolano-3r92-pneumatyczne-kończyn-warszawa-konstancin-grodzisk

Zadowolony pacjent przyjeżdża do nas kilkaset kilometrów aby wykonać protezę

Ostatnią protezę nogi wykonaliśmy w ramach programu Aktywny Samorząd, który w przypadku protezy udowej finansuje 20 000 zł.

Ponieważ wiele osób o to pyta, informujemy iż do większości protez wykonujemy pokrycia kosmetyczne: medyczna gąbka poliuretanowa, wydruk 3d, włókno węglowe lub silikonowe pokrycie imitujące skórę.  

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje protetyczne do naszego zakładu lub gabinetów. Istnieje również możliwość spotkania się w warunkach domowych po uprzednim ustaleniu. 

grójec-legionowo-dobra-kosztuje-proteza-uda-otto-bock-kolano-3r92-pneumatyczne-kończyn-warszawa-konstancin-grodzisk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *