Leje protezy nogi włókno węglowe

Nowy lej protezowy i jego zalety

Treść artykułu trafi szczególnie do bardziej doświaczonych osób, które posiadają lub posiadały konwencjonalny lej elastyczny.  Na wstępie warto zaznaczyć mankamenty zwykłego leja elastycznego protezy nogi.
Żeby je dobrze zrozumieć należy poznać technologię wykonania takiego leja protezowego. W pierwszej kolejności na pozytywie gipsowym formujemy lej elastyczny (kolor niebieski na zdjęciu obok). Jest on formowany z płyty 12 lub 15 mm. Płyta nie posiada struktury plastra miodu, jest pełna co znacząco wpływa na jej ciężar. Mamy już lej elastyczny, na którym nie możemy się oprzeć bo jest zbyt miękki. Z tego tytułu następnym elementem, który wykonujemy jest kontener z żywicy oraz włókien szklanych lub węglowych. Owy kontener będzie tzw. “koszykiem” dla naszego leja elastycznego. Ponieważ jest on skąpy w swojej powierzchni (celowo wycinamy okna oraz brzegi, żeby lej elastyczny mógł swobodnie pracować) musi być solidny aby wytrzymać przeciążenia podczas chodu. Aby kontener z włókien węglowych miał owe właściwości musimy zrobić w nim profile oraz dać dużo warstw włókien. Reasumując użytkownik nosi dwa leje, które nie należą do najlżejszych. 

Nowa technologia, pozwala nam na wykonanie jednorodnego leja protezowego, który dzięki swojej konstrukcji jest znacznie lżejszy od leja wykonanego w technologii konwencjonalnej. 

lej protezowy proteza uda węglowy


Zastosowanie: proteza podudzia, proteza uda, protezy kończyn górnych. 

Ortotyka to wygodny i dynamiczny przebieg protezowania

ortotyka wykonanie protezy

Umów się na bezpłatną konsultację już dziś

4 Thoughts on “Nowość | jednolity elastyczny lej protezowy”

  • Witam. Obecnie posiadam protezę ktora ma juz chyba z 5 lat i niektóre jej części się zużyły szczególnie że jest to proteza z mikrochipem elektroniczna firmy Elan. Chciałbym wymienić cala protezę stopę protezowa manualna nie elektroniczna i nie wiem czy lej protezowy nie wymaga również wymiany gdyż przez te 5 lat mój kikut sporo schudł i nie czuje już takiego komfortu chodzenia jak na początku wręcz uwiera mnie w paru miejscach i pojawiają się otarcia skóry co raz pojawiają się jakieś otarcia co przy codziennym chodzeniem sprawia mi wręcz ból miejscami również silikonowy liner którego używam jest w opłakanym stanie powycierany z dziurami. Chodze nadal bo muszę ale sprawia mi to dyskomfort a tak nie powinno być chciałbym cieszyć się ze spacerów jak wcześniej. Nie uprawiam żadnych sportow poza długimi spacerami więc nie jest mi potrzebne nic specjalnie zaawansowanego. Chciałabym się zapytać jak taki proces zakupu nowej protezy wygląda i jak to wygląda czasowo.

    Pozdrawiam Przemek

    Czekam na odpowiedź

    • Dzień dobry,

      zarówno lej protezowy jak i liner warto co jakiś czas wymienić szczególnie gdy generuje rany i dyskomfort. Możemy zastosować nowoczesny, najbardziej komfortowy lej wewnętrzny oraz system mocowania protezy nogi tak aby komfort Pana życia zmienił się znacząco. Posiadamy w ofercie 200 stóp protezowych, któraś z nich na pewno się Panu spodoba. Pomożemy Panu również uzyskać dofinansowanie do protezy. Proszę o pozostawienie kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *