stopa-protezowa-z-włókien-węglowych-carbonu-karbonu-aktywna-warszawa-konstancin-płońsk

Stopy protezowe z włókien węglowych | działanie

stopa-protezowa-z-włókien-węglowych-carbonu-karbonu-aktywna-warszawa-konstancin-płońsk

Stopa protezowa z włókien węglowych | aktywna proteza

Jak już wspominaliśmy w innych artykułach na naszym blogu, stopy protezowe z włókien węglowych wiodą prym na rynku protez kończyn dolnych od kilku dobrych lat. Topowa pozycja wydaje się być niezagrożona chociaż coraz śmielej na rynek wpraszają się stopy protezowe z włókna szklanego ale o nich powstanie niebawem osobny wpis.

 

Stopa z włókien węglowych | działanie

Główną cechą oraz założeniem pracy węglowej stopy protezowej miał być zwrot energii przy jednoczesnej niskiej wadze komponentu. Plan okazał się wykonalny i tak do dziś stopy protezowe stosujemy w znacznej ilości wykonywanych w naszym zakładzie protez. Proces zwrotu energii wygląda następująco, podczas pierwszej fazy chodu jaką jest “kontakt pięty z podłożem” energia jest kumulowana w węglowym rdzeniu stopy protezowej aby następnie w kolejnych fazach chodu pozyskana energia zostaje wykorzystana do wspomagania “odbicia” się od podłoża. 
 
Dzięki takiej pracy użytkownik protezy zużywa mniej energii podczas chodu czego następstwem jest możliwość zrobienia większej ilości kilometrów podczas np. spaceru lub ogólnie całego dnia. Według badań węglowa stopa zastosowana w protezie uda lub podudzia daje zwrot wprowadzonej energii na poziomie kilkudziesięciu procent.
 

 

Poniższy wykres przedstawia porównanie przepływu energii w stopach węglowych ESAR oraz stopie z miękką piętą SACH.

nauka-chodu-stopa-węglowa-proteza-warszawa-ossur-ottobock

Stopa z włókien węglowych | nie tylko dla biegaczy!

 W ofercie posiadamy kilkadziesiąt stóp protezowych z włókna węglowego. Rozpiętość aktywności stosowanych przez nas komponentów zaczyna się od I stopnia mobilności (osoby poruszające wolno, szczególnie w warunkach domowych) aż do stopnia IV (osoby aktywne uprawiające sport). 
 
Kolejną zaletą stóp protezowych, które stosujemy w projektach naszych protez jest ich waga oraz personalizacja z nią związana. Podczas gdy inne stopy protezowe posiadają wybór ze względu na rozmiar i stronę prawą lub lewą, nasze stopy z włókien węglowych wykonane są uwzględniając wagę pacjenta.

 

 Aby lepiej zrozumieć powyższą zaletę posłużę się przykładem: stosując stopę bez personalizacji wagowej użytkownik X o wadze 50 kg otrzyma taką samą stopę jak użytkownik Y o wadze 120 kg. Dla osoby X stopa może okazać się za twarda zaś dla osoby Y za miękka. Decydując się na jedną z naszych węglowych stóp protezowych, mają Państwo gwarancje dopasowania jej pracy do własnych potrzeb. Dla osoby cięższej ilość włókien użytych w stopie będzie odpowiednio większa niż dla osoby o niższej wadze. 
stopy-protezowe-ottobock-konstancin-ossur-proteza-nogi-ortotyka-konstncin
Stopy protezowe
proteza kolano nogi hydrauliczne
Stawy kolanowe
Bandażowanie kikuta
Proteza podudzia
proteza uda
Proteza uda
Nasze realizacje
Nasze realizcje

Koniecznie obejrzyj nasze realizacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *