Elektroniczne kolana protezowe – proteza nogi

Kolana protezowe (przeguby) w protezach kończyn dolnych są bardzo istotnym elementem. Przegub kolanowy powinien zagwarantować pacjentowi stabilność protezy nogi zarówno podczas stania jak i fazy podporu w trakcie chodzenia. Steruje on także ruchem podudzia podczas fazy wymachu oraz powrotu do pozycji wyjściowej.

 

Podobnie jak przy stopach protezowych różnorodność przegubów kolanowych protezy nogi jest bardzo duża, dlatego niezwykle ważną sprawą jest dobór odpowiedniego przegubu kolanowego do aktywności pacjenta, jego wymagań oraz potrzeb. Podczas konsultacji z naszym specjalistą dowiesz się jak działają poszczególne stawy kolanowe stosowane w protezach kończyn dolnych.

O stawach elektronicznych stosowanych w naszych protezach kończyn dolnych moglibyśmy się rozwodzić godzinami. Poniżej przedstawimy najistotniejsze i najcenniejsze dla Państwa informacje.

Zapraszamy na konsultacje. 

 

Elektroniczna proteza nogi

Elektroniczne stawy jednoosiowe | najważniejsze zalety

kolano-staw-protezowe-proteza-elektroniczna-warszawa-elektroniczne
Aby najlepiej przedstawić zalety kolan elektronicznych stosowanych w  protezach nogi należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie “co sprawia że staw protezowy jest dla nas dobry/najlepszy”. Dla mnie jako protetyka najważniejszym parametrem jest bezpieczeństwo użytkownika, w następnej kolejności funkcjonalność i dopasowanie do odbiorcy na końcu jego design. Mikroprocesor ma wpływ na dwa pierwsze zagadnienia więc to im poświęcimy najwięcej uwagi.

Kolano elektroniczne | bezpieczeństwo

rehabilitacja po amputacji
Każdy użytkownik protezy po amputacji na poziomie uda wie jak ważne podczas poruszania się jest poczucie bezpieczeństwa. Pewność kroku, którą daje proteza wynika z kilku wypadkowych. Podstawą jest nasza specjalność czyli dobrze wykonany lej protezowy. Bez tego elementu nawet najdroższe kolano będzie warte tyle co kawałek metalu, dlatego też w tym kierunku prowadzimy najwięcej badań aby być najlepszym wykonawcą w branży. Mniej ważnym lecz nadal istotnym elementem protezy nogi jest stopa protezowa. Od tego jak zachowa się stopa będzie zależało zachowanie całej protezy. Większość węglowych stóp protezowych będzie odpowiednia dla współpracy z kolanem elektronicznym.

Jeśli jesteśmy już szczęśliwym użytkownikiem dobrze zaprojektowanego, wygodnego i zaopatrzonego w perfekcyjny system mocowania leja protezowego to możemy zacząć korzystać z zaawansowanego kolana elektronicznego. 
Bezpieczeństwo | za bezpieczeństwo w stawach protezowych odpowiadają różnego rodzaju mechanizmy, każdy wyróżnia się swoim sposobem działania oraz poziomem bezpieczeństwa. Aby pewnie poruszać się na protezie udowej musimy nauczyć się odpowiednio ustawiać staw względem otoczenia oraz pozycji swojego ciała w taki sposób żeby zainicjować działanie mechanizmu blokującego zgięcie stawu. Niekontrolowane zgięcie stawu kolanowego może prowadzić do upadku, kolano elektroniczne zabezpiecza nas przed  nim w następujący sposób. W stawie zainstalowana jest odpowiednia ilość czujników, które mają za zadanie zbierać szereg informacji z otoczenia dotyczących położenia stawu oraz pacjenta w przestrzeni. Takie dane wraz z informacjami o prędkości chodu itp. trafiają do mikroprocesora, który analizuje je w czasie rzeczywistym i bezpośrednio steruje reakcją kolana elektronicznego. Do najszybciej reagujących stawów zaliczamy amerykańskie kolano, które go czas reakcji to zaledwie 10 milisekund! 

Elektroniczne stawy protezowe | najlepsze na rynku

PLIE 3 Freedom - staw kolanowy z mikroprocesorem

Plie 3 jest stawem protezowym, który posiada szereg zalet cennych dla użytkowników protez kończyn dolnych. Najszybszy mikroprocesor na rynku sprawia, że staw reaguje bez najmniejszych opóźnień co wpływa na możliwość poruszania się we własnym tempie oraz daje nieograniczoną możliwość dla zmian kierunku chodu. Korzystając z Plie 3 możesz liczyć na sprawne działanie zarówno podczas szybkiego marszu jak i stawiając bardzo małe kroki. 
Rapid Response – nowoczesna technologia, w którą zaopatrzony jest staw, pozwala wykonać płynne przejście pomiędzy fazą przenoszenia oraz fazą podporową kroku. Rezultatem zastosowania nowoczesnych technologii jest chód bardzo zbliżony do anatomicznego oraz mniejszy wydatek energetyczny, jaki zużywamy na przemieszczanie się. Kolejną zaletą PLIE 3 jest możliwość samodzielnej regulacji trybów przez amputowanego. Funkcja ta sprawia, że produkt który dostajemy możemy sami konfigurować i każdego dnia korzystać z niego w pełni poprzez zmianę ustawień lub korzystanie z zapisanych trybów. 

kolano-protezowe-elektroniczne-plie-mikroprocesor-bioniczne-proteza-nogi-warszawa-konstancin-uda

WODOODPORNOŚĆ = WOLNOŚĆ

kolano-protezowe-elektroniczne-plie-mikroprocesor-bioniczne-proteza-nogi-warszawa-konstancin-wodoodporne

Elektroniczny staw protezowy PLIE 3 jest stawem wodoodpornym. Elektronika została pokryta specjalną powłoką wodoodporną. Przegub możemy zanurzać w wodzie na głębokość 1 metra przez 30 minut. Co daje nam możliwość, zabawy z dzieckiem w wodzie, wzięcie stabilnej kąpieli pod prysznicem oraz szereg innych możliwości. 

Mikroprocesor 8 MHz reaguje w czasie 10 milisekund co sprawia że PLIE 3 jest najszybszym kolanem protezowym na świecie. Za co bardzo lubimy ten produkt. Szybkość reakcji ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników naszych protez kończyn. 

Opatentowany system czujników sprawia, że kolano można bardzo dobrze wyregulować pod względem reakcji systemy bezpieczeństwa.

Bateria – to kolejna zaleta Plie 3. Można ją kupić w większości sklepów z elektroniką za kilkadziesiąt złotych (baterie do większości stawów elektronicznych to koszt kilkuset złotych). Warto mieć kilka baterii w zapasie na różne ewentualności. 

amputacja_procesor_plie_2-0_grc3b3jec_3-0_staw_elektroniczny_wigo_warszawa_kolano_protezowe_przegub_proteza_uda_nogi_protezownia_protetyk_lublin_konstancin-e28094-kopia

Wybierz termin konsutlatcji i sprawdź jakie inne zalety kryje w sobie staw PLIE 3 oraz czy jest dla Ciebie przeznaczony

C-leg 4 - Genium - Quatro - STRONA W AKTUALIZACJI PRZEPRASZAMY... POZOSTAŁE OPISY STAWÓW WKRÓTCE WRÓCĄ NA SWOJE MIEJSCE