Elektroniczne kolana protezowe – proteza nogi

Kolana protezowe (przeguby) w protezach kończyn dolnych są bardzo istotnym elementem. Przegub kolanowy powinien zagwarantować pacjentowi stabilność protezy nogi zarówno podczas stania jak i fazy podporu w trakcie chodzenia. Steruje on także ruchem podudzia podczas fazy wymachu oraz powrotu do pozycji wyjściowej.

 

Podobnie jak przy stopach protezowych różnorodność przegubów kolanowych protezy nogi jest bardzo duża, dlatego niezwykle ważną sprawą jest dobór odpowiedniego przegubu kolanowego do aktywności pacjenta, jego wymagań oraz potrzeb. Podczas konsultacji z naszym specjalistą dowiesz się jak działają poszczególne stawy kolanowe stosowane w protezach kończyn dolnych.

O stawach elektronicznych stosowanych w naszych protezach kończyn dolnych moglibyśmy się rozwodzić godzinami. Poniżej przedstawimy najistotniejsze i najcenniejsze dla Państwa informacje.

Zapraszamy na konsultacje. 

 

Elektroniczna proteza nogi

Elektroniczne stawy jednoosiowe | najważniejsze zalety

kolano-staw-protezowe-proteza-elektroniczna-warszawa-elektroniczne
Aby najlepiej przedstawić zalety kolan elektronicznych stosowanych w  protezach nogi należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie “co sprawia że staw protezowy jest dla nas dobry/najlepszy”. Dla mnie jako protetyka najważniejszym parametrem jest bezpieczeństwo użytkownika, w następnej kolejności funkcjonalność i dopasowanie do odbiorcy na końcu jego design. Mikroprocesor ma wpływ na dwa pierwsze zagadnienia więc to im poświęcimy najwięcej uwagi.

Kolano elektroniczne | bezpieczeństwo

rehabilitacja po amputacji
Każdy użytkownik protezy po amputacji na poziomie uda wie jak ważne podczas poruszania się jest poczucie bezpieczeństwa. Pewność kroku, którą daje proteza wynika z kilku wypadkowych. Podstawą jest nasza specjalność czyli dobrze wykonany lej protezowy. Bez tego elementu nawet najdroższe kolano będzie warte tyle co kawałek metalu, dlatego też w tym kierunku prowadzimy najwięcej badań aby być najlepszym wykonawcą w branży. Mniej ważnym lecz nadal istotnym elementem protezy nogi jest stopa protezowa. Od tego jak zachowa się stopa będzie zależało zachowanie całej protezy. Większość węglowych stóp protezowych będzie odpowiednia dla współpracy z kolanem elektronicznym.

Jeśli jesteśmy już szczęśliwym użytkownikiem dobrze zaprojektowanego, wygodnego i zaopatrzonego w perfekcyjny system mocowania leja protezowego to możemy zacząć korzystać z zaawansowanego kolana elektronicznego. 
Bezpieczeństwo | za bezpieczeństwo w stawach protezowych odpowiadają różnego rodzaju mechanizmy, każdy wyróżnia się swoim sposobem działania oraz poziomem bezpieczeństwa. Aby pewnie poruszać się na protezie udowej musimy nauczyć się odpowiednio ustawiać staw względem otoczenia oraz pozycji swojego ciała w taki sposób żeby zainicjować działanie mechanizmu blokującego zgięcie stawu. Niekontrolowane zgięcie stawu kolanowego może prowadzić do upadku, kolano elektroniczne zabezpiecza nas przed  nim w następujący sposób. W stawie zainstalowana jest odpowiednia ilość czujników, które mają za zadanie zbierać szereg informacji z otoczenia dotyczących położenia stawu oraz pacjenta w przestrzeni. Takie dane wraz z informacjami o prędkości chodu itp. trafiają do mikroprocesora, który analizuje je w czasie rzeczywistym i bezpośrednio steruje reakcją kolana elektronicznego. Do najszybciej reagujących stawów zaliczamy amerykańskie kolano, które go czas reakcji to zaledwie 10 milisekund! 

Ciąg dalszy artykułu nastąpi… tworzenie najlepszej strony o protezach wymaga czasu 🙂

Koniecznie obejrzyj nasze realizacje