Obudowa protezy nogi | pokrycie kosmetyczne

Pokrycie kosmetyczne protezy nogi, dla wielu naszych podopiecznych jest istotnym elementem, który potrafi znacząco wpływać na ich komfort psychiczny.  

 

 W wachlarzu naszych ofert znajdują się różne obudowy/pokrycia kosmetyczne protez kończyn, jedne do złudzenia przypominają drugą nogę imitując ludzką skórę inne są niczym wyciągnięte z filmów science fiction a jeszcze inne nawiązują do futurystycznych gier np. Cyberpunk 2077.

Obudowy protez wykonujemy w oparciu o nowoczesne technologie takie jak skan oraz druk 3d, Casting technique, CNC (Computerized Numerical Control) oraz autorskie technologie modelarskie i artystyczne.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na wykonywanie skomplikowanych projektów oraz patrzenie w przyszłość, tak aby proteza nogi nie tylko dobrze wyglądała ale również działała bez zarzutu będąc w symbiozie z obudową. 

 

proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design-warszawa-next-obudowa-cena

Cena obudowy/covera protezy nogi waha się zwykle od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Wyjątkiem jest pokrycie wykonane z uwzględnieniem kolorytu, przebarwień linii papilarnych, włosów drugiej nogi taka personalizacja zwykle nie spada poniżej 20 000 zł (oczywiście jak zawsze mam na myśli profesjonalną produkcję a nie czyjś “garażowy eksperyment” 🙂 ) 

Zapraszam do lektury. 

Zamów termin konsultacji i zacznijmy działać 

Pokrycie protezy | industrialnie bez obudowy

Moda na brak pokrycia kosmetycznego, przyszła  oczywiście z USA. Afiszowanie się elementami protezy, pokazywanie światu, że po amputacji można normalnie funkcjonować to według mnie bardzo dobra idea. Wśród środowiska osób amputowanych żyjących na  koncie za oceanem można się również dopatrzeć elementu obnoszenia się z elementami protez i chwalenia najnowszymi modelami stóp, lejów czy też kolan protezowych. W Polsce również znajdują się amputanci, którzy nie są zwolennikami pokryć kosmetycznych. 

Funkcjonalność
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, brak pokrycia nie wpływa negatywnie na działanie poszczególnych elementów protezy nogi, takich jak kolana czy stopy protezowe. 

Proteza modularna podudzia – brak pokrycia może ułatwić dostawanie się kurzu i piasku do wnętrza stopy protezowej. Niższa waga protezy. 

Proteza modularna uda  – brak obudowy protezy jest tu niejednokrotnie zaletą bo nie zaburza pracy stawu kolanowego. Podobnie jak przy protezie podudzia, łatwiejszy dostęp dla kurzu i piasku do stopu. Niższa waga protezy. 

Amputacja-bandażowanie-rehabilitacja-ćwiczenia-porady-w-protezie
proteza-podudzia-węglowa-carbon-lej-węglowy-dobra-stopa-proteza-kończyny-dolnej-warszawa-konstancin
proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design-obudowa

Pokrycie protezy | włókno węglowe Ortotyka SuperHero Ⓡ

Dla osób, którym nie przypada do gustu imitowanie utraconej kończyny za sprawą pokrycia kosmetycznego z gąbki czy też imitowania ludzkiej skóry, mamy w ofercie bardziej futurystyczne rozwiązanie. Obudowa protezy nogi/cover/pokrycie kosmetyczne wykonujemy również w sztywniejszej formie. Do dyspozycji mamy kilka technologii takich jak druk 3d, cnc, casting technique, modelowanie itd.

 

Forma pokrycia kosmetycznego (covera) protezy nogi może być wykonana za pomocą skanu 3d, projektu 3d, modelowania ręcznego itp. W każdym przypadku podstawą do modelu jest druga noga pacjenta lub jego własne wytyczne. 

 

Materiały, których używamy to najczęściej włókno węglowe, włókno szklane, nsp, różnorodne żywice oraz materiały termoplastyczne. Wykonujemy również pokrycia, które można ozdobić we własnym zakresie. Na zdjęciu proteza w obudowie z włókien węglowych. Włókno węglowe jest wyjątkowym materiałem, większość elementów, które występują w luksusowych samochodach, łodziach itp. jest zwykle tylko jego imitacją. Do produkcji naszych pokryć, lejów itd. (tak jak przy modelu Superhero) wykorzystujemy prawdziwe włókno węglowe, o którym przeczytają Państwo więcej w artykule protezy z włókien węglowych. Tylko w taki sposób można uzyskać imponujący efekt estetyczny, w którym każde jedno włókno jest trójwymiarowe i ma swój osobliwy mieniący się połysk. Dodatkową zaletą jest trwałość oraz waga takiej obudowy. 

Funkcjonalność
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, pokrycie w zależności od wykonania i jego powierzchni, ochrania elementy wewnętrzne protezy. Nie wpływa negatywnie na działanie kolan czy też stóp protezowych.

Proteza modularna podudzia – pokrycie ochrania elementy wewnętrzne, nie zaburza ich pracy.

Proteza modularna uda – pokrycie ochrania elementy wewnętrzne, nie zaburza ich pracy.

superhero-proteza-węglowa-carbon-cover-prosthesis-włókno-węglowe-obudowa-druk-3d-łydka-podudzia-warszawa-ottobock-pokrycie-kosmetyczne
kończyn-obudowa-warszawa-proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design
proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design-warszawa-next-obudowa-cena
obudowa-warszawa-proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design
next-obudowa-warszawa-proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design-łydka-transtibial

Pokrycie protezy | Ortotyka PUR

Bardziej konwencjonalnym rozwiązaniem dla obudowy protezy kończyny dolnej jest wymodelowanie kończyny w gąbce. Ponieważ podczas produkcji wtapiamy protezę w dużo szerszy kawałek gąbki o przekroju walca, mamy możliwość wyrzeźbienia w niej łydki itp. w obwodach dopasowanych do Państwa drugiej nogi. Po skończonym modelowaniu na protezę zostają założone pończochy kosmetyczne, które imitują kolor skóry.

Pokrycia z reguły nie są ciężkie ale ten wybór jest najlżejszy, z uwagi na budowę przestrzenną materiału. Do jego wad należy zaliczyć fakt iż są jest mniej higienicznym rozwiązaniem od pokrycia sztywnego, które można bezproblemowo umyć. Do wyboru posiadamy 2 rodzaje gąbki/pianki twarde i miękkie. 

 

 

 

Funkcjonalność
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, pokrycie ochrania elementy wewnętrzne przed zanieczyszczeniem i w niewielkim stopniu przed zniszczeniem

Proteza modularna podudzia – pokrycie ochrania elementy wewnętrzne, nie zaburza ich pracy. Jest najlżejszą opcją, należy jednak pamiętać, że pokrycia z reguły nie są ciężkie. 


Proteza modularna uda 
– pokrycie ochrania elementy wewnętrzne, może (szczególnie na początku) w związku ze sprężynowaniem przyspieszać pracę kolana.

proteza-szaserów-ottobock-podudzia-noga-nogi-protezownia-warszawa-ortotyka
grójec-legionowo-dobra-kosztuje-proteza-uda-otto-bock-kolano-3r92-pneumatyczne-kończyn-warszawa-konstancin-grodzisk

Pokrycie protezy | Ortotyka SKIN

Pokrycie protezy Ortotyka SKIN to obudowa imitująca wyglądem ludzką skórę. Systematyka wykonania jest bardzo podobna jak przy modelu PUR. Pokrycie protezy nogi wykonujemy z twardej pianki. Na wymodelowaną i zaakceptowaną przez pacjenta formę naciągamy skóropodobny silikonowy cover, który następnie modelujemy gorącym powietrzem tak aby zaczął przylegać do pokrycia kosmetycznego. 

 

 

Funkcjonalność
Jeśli chodzi o kwestie techniczne, pokrycie ochrania elementy wewnętrzne przed zanieczyszczeniem i w niewielkim stopniu przed zniszczeniem

 

 

Proteza modularna podudzia – pokrycie ochrania elementy wewnętrzne, nie zaburza ich pracy. Znacznie utrudnia dostęp do elementów konstrukcyjnych protezy nogi. Dobrze jest wykonywać je po przetestowaniu protezy w dłuższym okresie. 


Proteza modularna uda 
– pokrycie ochrania elementy wewnętrzne, może (szczególnie na początku) w związku ze sprężynowaniem przyspieszać pracę kolana. 

proteza-podudzia-ottobock-nogi-warszawa-ortotyka-wawer-legionowo-otwock-węglowa-pokrycie-obudowa-uda-skóra
proteza-szaserów-ottobock-podudzia-noga-nogi-protezownia-warszawa-ortotyka

Reasumując możliwości wykończenia kosmetycznego naszych protez kończyn jest sporo. Zdarza się, że z jakiś technicznych względów, wykonanie konkretnego rodzaju pokrycia może być utrudnione dlatego zawsze należy poinformować naszego specjalistę podczas konsultacji, który rodzaj pokrycia kosmetycznego protezy nogi, leży w kręgu naszych zainteresowań.

Zapraszamy.

KONSULTACJA


Konsultacje protetyczne są u nas bezpłatne. Nasi specjaliści poświęcają dużo czasu i energii na to aby spotkania były wyjątkowe. Poznaj naszą wiedzę, doświadczenie i podejście.

PROJEKT

 

Dobry plan to podstawa. Skorzystaj z 20-sto letniego doświadczenia naszych specjalistów i ciesz się z najwyższego poziomu komfortu jaki daje dobrze zaprojektowana proteza. 

ODBIÓR PROTEZY

 

Zawsze terminowo wykonujemy nasze zaopatrzenie. Dzięki nowoczesnej technologii zazwyczaj dysponujemy najkrótszym czasem realizacji protezy kończyny dolnej. 

proteza nogi dojazd

MOŻLIWOŚĆ DOJAZDU

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które mają problem z dotarciem na konsultacje do naszej pracowni lub oddziałów terenowych, umożliwiamy dojazd do domu.