Nazwa wyrobu:
   Kod NFZ:
Limit NFZ:
Okres dofinansowania:

Proteza modularna uda (ostateczna)
C.014                                                        
5500 zł
co 3 lata lub częściej

Proteza modularna uda (ostateczna) stosowana jest dla amputacji powyżej stawu kolanowego na poziomie uda. Proteza ostateczna to termin stosowany przez NFZ mylnie wprowadzający pacjentów w błąd ponieważ proteza uda nie jest na całe życie a refundacja przyznawana jest co 3 lata.

Budowa i funkcje

Proteza uda pełni funkcję podporową, lokomocyjną oraz estetyczną. Nazwa proteza modularna wzięła się z faktu iż budujemy ją z kilku podstawowych modułów takich jak:

  • Lej protezy                
  • Kolano protezowe
  • Stopa protezowa
  • Elementy łączące
  • System protezowy
  • Pokrycie kosmetyczne (obudowa)

     

Czy w późniejszym czasie mogę zmienić elementy protezy?

Moduły protezy nogi są elementami wymiennymi, lecz nie każde kolano protezowe/stopa będą pasowały do naszego leja, który był wyosiowany pod  pierwotnie zastosowane elementy protezy nogi (informacja u protetyka). W ofercie posiadamy kilkadziesiąt różnorodnych stóp oraz kolan protezowych do wyboru na konsultacji omawiamy konkretne elementy protezy, które są wskazane dla przyszłego użytkownika oraz mieszczą się zasięgu finansowym. 

 

proteza_modularna_uda_tymczasowa_udowa_nogi
Proteza modularna/ostateczna uda

Co powinno być dla nas ważne?

Aby stworzyć możliwie najlepszą albo dobrą protezę nogi, należy posiadać wieloletnie doświadczenie w protezowaniu, potrafić za pomocą badania i wywiadu uzyskać informacje, które pozwolą wybrać odpowiednie komponenty. Jeśli ktoś bez rozmowy i chęci wprowadzenia amputowanego w działanie poszczególnych elementów, produkuje protezę albo stwierdza, że coś będzie dla kogoś najlepsze to lepiej takiej osobie od razu podziękować. 

W budowie domu liczą się fundamenty, w budowie protezy wygląda to bardzo podobnie. Wywiad przeprowadzony z zegarkiem w ręku, miara wykonywana na szybko, produkcja przypominająca hurtownie nie wróżą na przyszłość nic dobrego. Nasza pracownia charakteryzuje się z dobrą kulturą organizacji oraz bardzo indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Pracujemy z pasją i wkładamy w nasze prace dużo dodatkowej pozytywnej energii. W przedmiotach wykonywanych na miarę, podejście ma duże znaczenie, warto więc zadbać o dobry wybór specjalisty, z którym się zwiążemy na najbliższe lata.  

lej silikonowy protezy uda
proteza-nogi-dojazd-kończyn-protezownia

Ile kosztuje/ jaka jest cena protezy modularnej uda?

Wszystko zależy od tego, kto pyta oraz czego wymaga. Ilość komponentów takich jak leje protezowe, kolana czy stopy protezowe to ponad 300 różnych możliwości. Dla jednej osoby istotne będzie poruszanie się po domu i wyjście na półgodzinny spacer zaś dla innej nadążenie za dorastającym dzieckiem czy też możliwość uprawiania sportu. Jak się Państwo domyślają rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Protezę modularną uda można wykonać za cenę kilkunastu, kilkudziesięciu oraz w przypadku zastosowań zaawansowanych kolan elektronicznych kilkuset tysięcy złotych. 
Najważniejsze jest to aby proteza była stworzona dla nas i wszystkie jej funkcje były wykorzystywane. 

Cena dobrej protezy nogi nie musi być bardzo wysoka, ważne żeby była dobrze zaprojektowana i wykonana.

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji z naszymi specjalistami.

Więcej informacji o elementach protetycznych znajdą Państwo na naszej stronie poświęconej w całości protezom kończyn:  protezykonczynwarszawa.com 

 

Leje protezowe

Kolana protezowe

Stopy protezowe

Leje silikonowe

Ortotyka to wygodny i dynamiczny przebieg protezowania

KONSULTACJA

PROJEKT

ODBIÓR PROTEZY

Koniecznie obejrzyj nasze realizacje