Nazwa wyrobu: 
Kod NFZ: 
Limit NFZ: 
Okres dofinansowania: 

Proteza podudzia (modularna ) ostateczna
B.006                                                         
4500 zł
co 3 lata

 Proteza modularna podudzia (ostateczna) stosowana jest dla amputacji poniżej stawu kolanowego na poziomie podudzia. Proteza podudzia pełni funkcję podporową, lokomocyjną oraz estetyczną. Nazwa proteza modularna wzięła się z faktu iż budujemy ją z kilku podstawowych modułów takich jak:

  • Lej protezy                
  • Stopa protezowa
  • Elementy łączące
  • System protezowy
  • Pokrycie kosmetyczne
Moduły protezy nogi są elementami wymiennymi, lecz nie każda stopa protezowa będzie pasowała do naszego leja, który był wyosiowany pod stopę protezową, której używamy. 
 

Aby stworzyć możliwie najlepszą protezę nogi, należy mieć wieloletnie doświadczenie w protezowaniu, potrafić za pomocą badania i wywiadu uzyskać informacje, które pozwolą wybrać odpowiednie komponenty. Jeśli ktoś bez rozmowy i chęci wprowadzenia amputowanego w działanie poszczególnych elementów, produkuje protezę albo stwierdza, że coś będzie dla kogoś najlepsze to lepiej takiej osobie od razu podziękować. 

Ortotyka to wygodny i dynamiczny przebieg protezowania

KONSULTACJA

PROJEKT

ODBIÓR PROTEZY

                                             Rodzaje protezy modularnej podudzia

Proteza dla amputacji na poziomie podudzia (amputacja powyżej stawu skokowego, poniżej stawu kolanowego)
 
 Dla tego poziomu amputacji rozróżniamy trzy główne rodzaje protez: protezę modularną podudzia, protezę modularną podudzia z tuleją udową lub skorupową protezę podudzia.
 
Proteza modularna podudzia (ostateczna)
Jest to proteza nogi składająca się ze stopy protezowej, elementów łączących, leja protezowego, systemu mocowania protezy oraz opcjonalnie pokrycia kosmetycznego. W nomenklaturze Narodowego Funduszu Zdrowia występuje również nazwa proteza ostateczna podudzia nazwa potrafi wprowadzić w błąd, proteza nie jest na całe życie zaś refundacja przysługuje co 3 lata lub częściej. Po przeczytaniu artykułu zapraszamy również na stronę proteza podudzia.
dofinansowanie do protezy

Proteza modularna z tulejką uda

Jest to proteza modularna podudzia z dodatkowo zastosowaną sztywną tulejką udową, tulejkę udową stosujemy przy krótkich lub wrażliwych kikutach, tulejka posiada możliwość demontażu. Niektórzy pacjenci po zahartowaniu kikuta przestają z niej korzystać. Istnieje również możliwość zastosowania materiałowej tulejki uda.

Proteza skorupowa podudzia

Bardzo archaiczny model protezy nogi, jest wykonana z żywicy. Brak adapterów łączących stopę protezy nogi z lejem protezowym nie daje możliwości regulacji protezy. W protezie modularnej podudzia zawsze można nanieść korektę ustawienia bądź dokonać skrócenia/wydłużenia protezy. Obecnie odchodzi się od stosowania protez skorupowych podudzia ze względu na brak możliwości zmiany ustawień, możliwość zastosowania jedynie sztywnej stopy oraz ze względu na jej ciężar. 

proteza podudzia

Proteza tymczasowa podudzia

Na temat protez tymczasowych znajdą Państwo opis w zakładce PROTEZY KOŃCZYN. W dzisiejszych czasach odchodzi się od produkcji protez tymczasowych podudzia rodem z lat 40-stych. 

proteza-tymczasowa-nogi-uda-podudzia-cena

Pokrycie kosmetyczne protezy podudzia

W naszej pracowni ortopedycznej mają Państwo możliwość wykonania kilku różnych pokryć kosmetycznych. Poniżej przedstawiamy kilka z naszych możliwości, jedne bardziej przypominają protezę nogi inne protezę superbohatera. 

proteza-podudzia-ottobock-nogi-warszawa-ortotyka-wawer-legionowo-otwock-węglowa-pokrycie-obudowa-uda-skóra
Proteza z pokryciem ciałopodobnym
proteza-podudzia-prosthesis-carbon-węglowa-nogi-pokrycie-cover-design-warszawa-next-obudowa-cena
Proteza z obudową węglową
proteza-podudzia-ottobock-nogi-warszawa-ortotyka-wawer-legionowo-otwock-węglowa-pokrycie-obudowa-uda
Proteza z pokryciem z gąbki
proteza-podudzia-węglowa-carbon-lej-węglowy-dobra-stopa-proteza-kończyny-dolnej-warszawa-konstancin
Proteza bez pokrycia kosmetycznego

Koniecznie obejrzyj nasze realizacje

Leje protezowe

Leje silikonowe

Stopy protezowe