Sportowe protezy kończyn | nie tylko do biegania !

challenger_1e95-proteza-sportowa-podudzia-warszawa

PROTEZY SPORTOWE | Z ORTOTYKĄ BEZ OGRANICZEŃ

Sportowe protezy kończyn

 

Jeśli marzysz o powrocie do porannego biegania, gry w tenisa, koszykówki i innych aktywności, możemy Ci to umożliwić. W naszej ofercie znajdują się stopy protezowe biegowe, które służą tylko do biegania oraz stopy bardziej uniwersalne, w których można zarówno trenować jak i chodzić po “ulicy”. W obu przypadkach stosujemy stopy oraz leje protezowe z włókien węglowych ze względu na ich charakterystykę pracy oraz wytrzymałość. Do zamocowania protezy sportowej podudzia należy użyć odpowiedniego linera/silikonu aby zabezpieczyć skórę kikuta w specyficznych warunkach. Dla lepszego uchwycenia protezy możemy zastosować również pompę. 

porteza-sportowa-nogi-do-biegania-stopa-challenger-ottobock-warszawa-dobra-ile-kosztuje
stopa-protezowa-węglowa-do-biegania-ossur-proteza-podudzia-flex-run

Specyfika pracy


Posiadamy kilkanaście stóp sportowych, mają różne kształty i właściwości niemniej w większej mierze dominuje kształt litery C. Taki kształt pozwala na bardzo dużą amortyzację włókna węglowego podczas obciążenia protezy sportowej. Taki układ pochłania energię idącą od podłoża, eliminując przeciążenia na naszych stawach. Kształt stopy pozwala również na duży zwrot energii. 

Wybór protezy sportowej

Przed wyborem sportowej protezy nogi, przeprowadzamy wywiad oraz badanie kikuta, które posłużą nam do odpowiedniego doboru stopy protezowej. W niektórych przypadkach przewidujemy dwie stopy protezowe pasujące do predyspozycji oraz wymagań. W tym przypadku umożliwiamy przetestowanie dwóch stóp protezowych aby wybór był jak najlepszy! 

porteza-sportowa-nogi-do-biegania-stopa-challenger-ottobock-warszawa-dobra-ile-kosztuje-włókno-węglowe

Umów się na konsultację, poznaj nasze opinie oraz opinie naszych pacjentów temat sportowych protez podudzia. 
Oprócz odpowiedniej stopy protezowej, wybierzemy również jeden z kilkuset lejków protezowych oraz rodzaj mocowania protezy. Przemyśl jakie sporty chcesz uprawiać i w jakich warunkach a my zajmiemy się resztą. 

Współpraca z nami trwa od początku do końca. Pomagamy uzyskać dodatkowe finansowanie, wypełnić wymagane dokumenty i stanąć na nogi !

stopa protezowa
stopa-protezowa-węglowa-do-biegania-ossur-proteza-podudzia-flex-run
stopa-protezowa-węglowa-do-biegania-ossur-proteza-podudzia-flex-vari-xc-run
stopa-elektroniczna

Współpracuj z profesjonalistami, protezę warto zrobić raz a dobrze

ortotyka wykonanie protezy